Pytania jakie zadaliśmy do PKP PLK
Szanowni Państwo, Dlaczego nie rozbudują Państwo dworca Warszawa Wileńska do 4-5 torów? To powinien być dworzec czołowy na czas przebudowy dworca wschodniego. Mnie się wydaje że zamiast chodnika po stronie od ul. Białostockiej mógłby być dodatkowy tor i peron. To samo od strony ul. Aleja Solidarności zamiast przystanku "Dworzec Wileński 06" powinny być dodatkowe perony. Mnie się wydaje że linia kolejowa nr 503 powinna być dwutorowa na całym odcinku aż do Dw. Wileńskiego- z nowym przystankiem na ul. Księcia Ziemowita. Powinna tworzyć ciąg komunikacyjny razem z linią kolejową nr 506 tak by w przypadku perturbacji na WWK można było kończyć bieg pociągów- także dalekobieżnych- na dworcu WILEŃSKIM. Mnie się wydaje że powinna także istnieć opcja tramtrain- połączenia sieci kolei z tramwajową przy tym dworcu. Nawet jeśli brak będzie takiego taboru to połączenie takie powinno zostać docelowo wykonane. W wielu miastach tramwajopociągi są bardzo popularne, nawet przy granicy polskie...

