Wniosek o zmianę obiegów składów spalinowych Kolei Mazowieckich

do UMWM

Wniosek 
o zmianę obiegów składów spalinowych Kolei Mazowieckich celem obsługi linii spalinowych, niezelektryfikowanych, zamiast linii zelektryfikowanych

Szanowni Państwo,
Jako ekonomista zechcę zwrócić uwagę, że tabor spalinowy, w trakcji dieslowskiej, powinien raczej kursować po liniach niezelektryfikowanych. 

Proponuję niewielką zmianę. Celem obsługi osiedla 600-lecia w Wieliszewie wnoszę aby dokonano zmiany relacji składów Kolei Mazowieckich. Od stacji Michałów- Reginów- zamiast jechać jak obecnie-  dalej do Tłuszcza, składy KM numer 51141, 51143 obsługiwałby bocznicę do Osiedla 600-lecia ze stacji Miachałów- Reginów z postojami w Komornicy ul. Niepodległości, w Wieliszewie ul. Modlińska, w m. Łajski ul. Kościelna. Dodanoby w sumie 4 nowe przystanki.

Jako że relacje znacznie różnią się długością, odcinek Michałów - Reginów- Osiedle 600-lecia obsłużonoby 4 parami połączeń, aż 4 razy w ciągu dnia. Jest to zmiana bezkosztowa, z uwagi na podobieństwo liczby pociągokilometrów obu usług. Przystanki na trasie do os. 600-lecia w Wieliszewie można wykonać sposobem gospodarczym.

Z szacunkiem,
Adam Fularz
załącznik:

Stanowisko Gminy sprzed 5 lat:

Szanowny Panie,

 

obecnie nie planujemy rewitalizacji bocznicy kolejowej do wodociągu płn. Skupiamy się na uruchomienia SKM do Zegrza. 16 października list intencyjny o współpracy w zakresie rewitalizacji i utrzymania linii kolejowej Wieliszew - Zegrze podpisali: Wiesław Raboszuk członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele Powiatu Legionowskiego, PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Powiatu Pułtuskiego oraz gmin Legionowo, Nieporęt, Wieliszew, Serock, Pułtusk, Winnica i Pokrzywnica. Sygnatariusze deklarują swój udział w przedsięwzięciu stosownie do posiadanych kompetencji: PKP PLK SA w zakresie prac remontowych na linii, ZTM Warszawa do świadczenia usług przewozowych na niej, zarząd województwa do umieszczenia zadania w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego, a samorządy lokalne do partycypowania w kosztach utrzymania linii na ustalonych przez strony porozumienia zasadach. Na trasie, która zaczyna się w Wieliszewie, przeprowadzona będzie modernizacja torowiska. Plany zakładają, że linia zostanie ponownie zelektryfikowana i wyposażona w urządzenia sterowania ruchem kolejowym. W Zegrzu Południowym zrekonstruowana będzie stacja, która wraz z dworcem autobusowym i parkingiem Parkuj i Jedź stanie się ważnym centrum przesiadkowym dla mieszkańców Zegrza Północnego, Serocka czy Pułtuska. Co najważniejsze dla naszych mieszkańców zbudowany zostanie także nowy przystanek przy przecięciu linii kolejowej z ul. Modlińską w Wieliszewie – służył on będzie mieszkańcom osiedla, które ma być wybudowane w pobliżu. Zmodyfikowane zostaną także trasy linii lokalnych „L", które dowozić będą do nowego przystanku kolejowego. Planowana jest także budowa tzw. „półrogatek" na przecięciu linii kolejowej z droga wojewódzką. W przypadku ich braku pociągi w tym miejscu musiałyby zwalniać do 20 km/h. Dojazd pociągiem z Zegrza do metra na stacji Dworzec Gdański zajmie około 40 minut. W przyszłości zakładane jest uruchomienie połączeń SKM linii S9, które z Zegrza prowadzić będą przez Legionowo, Warszawę Gdańską (przesiadka do linii metra M1), Warszawę Koło (przesiadka do linii metra M2), Warszawę Zachodnią i Służewiec aż do Piaseczna. W lutym bieżącego roku Zarząd Województwa Mazowieckiego i PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały list intencyjny na realizację programu poprawy przewozów przy wsparciu unijnych środków RPO Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020. W dokumencie, wśród inwestycji do realizacji, znalazły się również prace na linii nr 28 na odcinku Wieliszew – Zegrze. Rząd ujął inwestycję w Krajowym Programie Kolejowym zapewniając w ten sposób wkład własny do realizacji inwestycji ze środków unijnych.

 

Pozdrawiam

Bernard Ziemak

Koordynator Gminnej Komunikacji


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Komentarze

Popularne posty