Pytania jakie zadaliśmy do PKP PLK

 Szanowni Państwo, Dlaczego nie rozbudują Państwo dworca Warszawa Wileńska do 4-5 torów? To powinien być dworzec czołowy na czas przebudowy dworca wschodniego. Mnie się wydaje że zamiast chodnika po stronie od ul. Białostockiej mógłby być dodatkowy tor i peron. To samo od strony ul. Aleja Solidarności zamiast przystanku "Dworzec Wileński 06" powinny być dodatkowe perony.

Mnie się wydaje że linia kolejowa nr 503 powinna być dwutorowa na całym odcinku aż do Dw. Wileńskiego- z nowym przystankiem na ul. Księcia Ziemowita. Powinna tworzyć ciąg komunikacyjny razem z linią kolejową nr 506 tak by w przypadku perturbacji na WWK można było kończyć bieg pociągów- także dalekobieżnych- na  dworcu WILEŃSKIM.
Mnie się wydaje że powinna także istnieć opcja tramtrain- połączenia sieci kolei z tramwajową przy tym dworcu. Nawet jeśli brak będzie takiego taboru to połączenie takie powinno zostać docelowo wykonane. W wielu miastach tramwajopociągi są bardzo popularne, nawet przy granicy polskiej (Zwickau). Jeżdżą od dekad bez większych problemów. W tym korytarzu też od lat były proponowane.
Mnie się wydaje że dwa tory z kierunku wschodniego powinny być tak wyprowadzone by zostały wpięte w sieć tramwaju, nawet jeśli nie wypożyczono czy wyleasingowano żadnego taboru. Jest bowiem prosta i bardzo popularna technologia łącząca oba systemy. 
Pozdrawiam, Adam Fularz 
Dol. Ziel. 24a Ziel.Góra

Komentarze

Popularne posty